Witam :) mam na imię Kamila. Utworzyłam tego bloga żeby podzielić się z Wami moimi przeżyciami związanymi z urodą i modą - w szczególności z urodą, bo miałam wiele z nią problemów. Do każdego załączonego posta na moim blogu odnoszę się do swojego doświadczenia - uważam to za coś pożytecznego i praktycznego...
niedziela, 6 marca 2011
Naturalny, letni makijaż oka
Choć makijażyści światowych marek w sezonie wiosenno-letnim lansują na co dzień świeże zielenie, błękity i fiolety, ty wybierz stonowane barwy beżów i brązów. Tak umalowana będziesz dobrze czuć się i w pracy, i na uczelni, a przy tym naturalnie wyglądać. Spokojna tonacja pastelowych brązów i rozbielonych beżów pasuje każdej z nas, niezależnie od wieku i typu urody.
Na następnych stronach poznasz osiem podstawowych kroków makijażu, który powiększa małe oczy i wspaniale rozświetla zmęczone. Twój makijaż się uda, jeśli wcześniej wklepiesz pod oczy specjalny krem. Wtedy kosmetyki będą dobrze trzymać się skóry.
A jak się umalować na wielkie wyjście? Biała kredka, pigmentowe cienie Miękką, białą kredką do oczu narysuj linię tuż przy rzęsach, po wewnętrznej stronie dolnej powieki. Nie obawiaj się, że będzie to wyglądać sztucznie. Kreska Unikaj bo zmniejsza oczy
świetnie tuszuje zmęczenie oraz powiększy oczy. Unikaj bo zmniejsza oczy
Wewnętrzne kąciki oczu możesz rozświetlić mocno opalizującym, złotawym cieniem z pigmentami. Błyszczy on w sztucznym świetle jak mocno zmielony brokat, dzięki czemu pięknie opromienia spojrzenie mieniącymi się refleksami. Najpierw rozprowadź odrobinę specjalnego kremu do cieni (np. Oriflame, Kryolan), a potem palcem nanieś cienie.
KROK 1 Rozprowadzenie korektora pod oczami
Korektorem w odcieniu piaskowym nanieś pięć małych kropek pod okiem - od kącika zewnętrznego ku wewnętrznemu. Wybierz flamaster zakończony pędzelkiem, który oszczędnie aplikuje emulsję. Starannie wklep ją palcem w skórę, następnie rozprowadź na niej podkład. Korektor ładnie rozjaśnia skórę, a gdy trzeba - tuszuje cienie.
KROK 2 Zaakcentowanie kącików jasnym cieniem
Odrobinę matowego cienia w kamieniu w kolorze écru (beżowym lub jasnoróżowym) nanieś za pomocą pacynki z gąbeczką w kąciku wewnętrznym i rozetrzyj go nad zagłębieniem powieki - w kierunku skóry pod brwią oraz w zewnętrznym kąciku. Nie maluj cieniem całej górnej powieki. Dzięki temu przybliżysz oko i optycznie je powiększysz.
KROK 3 Malowanie kreski na powiece
Zamknij powiekę i narysuj na niej linię miękką czarną (brązową lub grafitową) kredką tuż przy rzęsach. Zacznij mocniej od zewnętrznego kącika, a potem poprowadź cienką kreseczkę do połowy oka. Dodasz wyrazistości jego konturom. A ciemne cienie, którymi potem zaakcentujesz zewnętrzne kąciki, będą ładnie wyglądać i lepiej się trzymać.
KROK 4 Rozświetlenie cieniem górnej powieki
Perłowym cieniem lub opalizującym ze złotymi drobinkami w kolorze écru (jasnym beżowym), pomaluj górną powiekę aż po jej zagłębienie. Pudrowy cień nanoś za pomocą płaskiego, półokrągłego pędzelka - od jej środka w kierunku zewnętrznego kącika. To uwypukli powiekę i wspaniale ją rozświetli, a w efekcie powiększy oko.
KROK 5 Optyczne uniesienie powieki w górę
Pudrowym, matowym cieniem w kolorze chłodnego brązu (grafit, bakłażan) namaluj trójkąt od kreski przy rzęsach w zewnętrznym kąciku, do załamania powieki, rozcierając ją lekkim łukiem w kierunku środka oka. Zrób to za pomocą ukośnie ściętego pędzelka. Potem o ton ciemniejszy cień rozetrzyj w samym kąciku tak, aby kolory się połączyły.
KROK 6 Podkreślenie cieniem dolnej powieki
Narysuj cieniem w kolorze chłodnego brązu (grafit, bakłażan) kreskę tuż przy linii rzęs na dolnej powiece.
Zacznij od zewnętrznego kącika i jednym ruchem pociągnij ją do połowy oka. Dzięki temu z początku mocniejsza linia, naturalnie przejdzie w cieńszą. W ten sposób odświeżysz oko i optycznie dodasz rzęsom gęstości.
KROK 7 Podkreślenie brwi kredką
Miękkim ołówkiem do oczu (lub specjalnym do brwi) w kolorze chłodnego beżu maluj małe kreski udające włoski, w kierunku odwrotnym niż rosną. Potem przeczesz je szczoteczką do rzęs lub grzebykiem do brwi zgodnie z kierunkiem rośnięcia brwi. Kolor ołówka idealnie dobierz do brwi. Nigdy nie używaj ciemniejszego.
KROK 8 Tuszowanie rzęs mascarą
Nanoś tusz na górne rzęsy, od zewnątrz ku środkowi, wykonując szczoteczką zygzakowate ruchy. Ten sposób malowania, sprawia, że najpierw tusz "osiada" na końcówkach włosków, a potem pokrywa je u nasady. Rzęsy wtedy się nie skleją ani nie poplamisz skóry. Tuszuj górne rzęsy jednego oka, potem dolne, tak samo maluj drugie oko.
Źródło: kobieta.interia.pl
Kobiecy strój służbowy
Autorem artykułu jest Sokal
Sposób, w jaki kobieta ma się ubrać do pracy od lat był gorącym tematem. Kiedyś panowały sztywne reguły i strój był kształtowany przez normy obyczajowe. Dzisiaj, gdy obyczaje są bardziej luźne, trzeba zmienić trochę te reguły.
Kobiety od wieków walczyły o to, żeby mieć takie prawa jak mężczyźni. By móc manifestować swoją osobowość i podkreślać indywidualność. Zawsze chciałyśmy, żeby nas oceniano po pracy i osiągnięciach, a nie po wyglądzie. Wiele kobiet jednak czasami przesadza, bulwersując współpracowników niezbyt poważnym podejściem do stroju służbowego. Zakładają dekolty, z których wylewają się biusty, spódniczki, które odsłaniają majtki lub zbyt obcisłe spodnie, przez które prześwitują stringi.
Wiele kobiet tłumaczy często swój skąpy stój gorącym latem lub tym, że dostosowują swój strój do swojej osobowości zamiast miejsca pracy. Przed doborem stroju do pracy warto przeanalizować jaki strój będzie odpowiedni. Dla eleganckiej Pani biznesmen będzie pasować inna garderoba niż dla kobiety pracującej w galerii handlowej. Kobiety pracujące w biurach i wykonujące typowo biznesowe zawody powinny sztywno trzymać się dress code. Ubierać klasyczne sukienki zasłaniające dekolt i długości do kolan lub dłuższych. Kobiety pracujące w galeriach handlowych mogą pozwolić sobie na nieco bardziej wyzywający strój. Szczególnie, gdy pracują w sklepach obsługujących głównie mężczyzn, tam dobrze wyglądająca atrakcyjna kobieta może znacząco wpłynąć na zwiększenie sprzedaży.
Lois P. Frankel w książce „Grzeczne dziewczynki nie awansują” (Helion, Gliwice 2005) radzi, żeby ubierać się stosownie do stanowiska, które chcesz zajmować, a nie do tego, które zajmujesz. Warto wziąć sobie tę rade do serca i podpatrywać w jaki sposób ubiera się szefowa. Ubierając się podobnie do niej można zyskać dodatkowe punkty. Jeśli nawet w normalne dni w Twojej firmie można ubierać się bardziej swobodnie, to pamiętaj, żeby na spotkania z bardziej konserwatywnymi klientami wybrać coś bardziej „bezpiecznego”.
Większość stylistów za najbardziej konserwatywny i zachowawczy strój uważa spódnice za kolano, elegancką damską koszulę, rajstopy w kolorze ciała i zakryte pantofle na góra pięciocentymetrowym obcasie. Ważne, żeby unikając wyzywających strojów nie przegiąć w drugą stronę. Jeśli zaczniesz wyglądać jak facet lub staniesz się niezauważalną szarą myszką nie poprawisz na pewno swojej pozycji w firmie.
---Sklep Interentowy z Odzieżą Damską Elitelook.pl
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl
Zdrowa cera podstawą dobrego samopoczucia.
Autorem artykułu jest praktyczna2010
O zdrowej i pięknie wyglądającej cerze marzy każda z kobiet. Jednak z biegiem czasu zaczynają pojawiać się komplikacje i zwykły tonik do pielęgnacji twarzy już nie wystarcza. Do pogorszenia się stanu skóry przyczynia się nie tylko czas, ale również zanieczyszczenia powietrza, czynniki atmosferyczne, źle dobrana dieta, stres.
Prawidłowy stan skóry wpływa na nasz wygląd zewnętrzny, co następnie przekłada się na nasze dobre samopoczucie. Ludzie posiadający zdrową cerę mają większą pewność siebie i łatwiej jest im odnosić sukcesy. Aby należycie zadbać o swoją cerę, należy zacząć dbać o siebie. Odpowiednia dieta, unikanie zadymionych miejsc oraz odpowiednia ilość snu to podstawa. Liczy się także dobór odpowiednich kosmetyków. - Oprócz zabiegów kosmetycznych, które można znaleźć w ofertach salonów piękności czy wszelkiego rodzaju gabinetów zajmujących się poprawą urody, to co kobiety mogą zrobić same w domu jest bardzo ważne – radzi Róża Nowakowska, kosmetolog i promotor zdrowia z Nantes.pl. Powinny dbać systematycznie o cerę, zwracać uwagę na skład, datę ważności i przeznaczenie stosowanych kosmetyków. Ważne jest także, aby dopasować kosmetyki odpowiednie do naszego typu cery. Zawsze można zasięgnąć porady kosmetyczki, bądź dermatologa w celu zdiagnozowania typu cery i doboru odpowiednich kosmetyków – dodaje kosmetolog z Nantes.pl.
Wybór kosmetyków odpowiednich dla typu cery
Jeżeli chcemy cieszyć się zdrową i promiennie wyglądającą twarzą musimy koniecznie zdiagnozować, jaki jest typ naszej skóry. Wyróżniamy kilka podstawowych rodzajów cery.
Skóra normalna
Wydawać by się mogło, że cera normalna nie wymaga specjalnej pielęgnacji, gdyż jest gładka i bez przebarwień - po prostu doskonała. Jednak odpowiednia pielęgnacja zapobiegnie pogorszeniu się jej stanu. Należy stosować delikatne kosmetyki oczyszczające, stosować kremy beztłuszczowe i filtry latem, a zimą sięgać po ochronę w postaci kremów półtłustych.
Skóra tłusta
Charakteryzuje się nadmiernym przetłuszczaniem oraz skłonnością do wyprysków i rozszerzonych porów. Błędem jest stosowanie kosmetyków nadmiernie wysuszających, gdyż nasilają one tylko efekt przetłuszczenia. Dodatkowo mogą działać niekorzystnie na barierę ochronną skóry. Odpowiednie kremy do cery tłustej powinny regulować pracę gruczołów łojowych i odpowiednio ją nawilżać. Warto też zauważyć, że dzięki warstwie ochronnej sebum, skóra tłusta jest bardziej odporna na negatywne działanie czynników atmosferycznych.
Skóra sucha
W przeciwieństwie do cery tłustej jest bardzo delikatna i czuła na działanie czynników atmosferycznych. Charakteryzuje się nadmierną utratą wody i zmniejszonym wydzielaniem gruczołów tłuszczowych. Jest skłonna do podrażnień i szybciej się starzeje. Odpowiednio dobrane kosmetyki powinny ją nie tylko nawilżać, ale też pomagać w zatrzymywaniu wody wewnątrz skóry.
Skóra mieszana
Pielęgnacja tego typu skóry jest najbardziej skomplikowana, gdyż polega na odpowiednim nawilżeniu przesuszonych części twarzy i zadbaniu o miejsca nadmiernie się przetłuszczające, czyli tzw. strefę T (czoło, nos, broda). Na rynku dostępne są kosmetyki przeznaczone do tego typu cery.
-Każda z nas ma zupełnie inne potrzeby, jeżeli chodzi o codzienną pielęgnację skóry. Niektóre z nas muszą używać kosmetyków bardzo mocno nawilżających, gdyż skóra jest bardzo przesuszona, a nawet popękana. Natomiast niektórym kobietom wystarczą lekkie kosmetyki do codziennej pielęgnacji. Aby cieszyć się optymalnym i zdrowym wyglądem możemy przejść na dietę lub usunąć toksyny z organizmu przez wizyty w saunie. Jednak nieodłącznym elementem jest kosmetyk pielęgnacyjny, czyli balsam do ciała i odpowiedni krem do twarzy i do rąk. - przestrzega Karolina Suwalska, dermatolog. Warto więc, abyśmy szczególną uwagę zwracały na to, czego używamy, jaki jest termin przydatności i jaki jest skład kosmetyków oraz dawały naszej skórze tylko tyle nawilżenia, ile jest jej niezbędne, nie przesadzając w drugą stronę, z nadmierną pielęgnacją, która także może być szkodliwa.
Nasze samopoczucie nie zależy tylko od ludzi, z którymi przebywamy, miejsca w jakim się znajdujemy czy aromaterapii lub słonecznych poranków. Dzięki zdrowemu i zadbanemu wyglądowi możemy czuć się świetnie każdego dnia.
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl